Red Bull Racing Honda’da dönüşüm Citrix teknolojileriyle gerçekleşti

Red Bull Racing Honda’da dönüşüm Citrix teknolojileriyle gerçekleşti

Formula 1 ateşi tekrar alevlendi. Büyük heyecan pandemide de sürüyor. Yarışın değerli gruplarından Red Bull Racing Honda da belirsizlikler ...

Formula 1 ateşi tekrar alevlendi. Büyük heyecan pandemide de sürüyor. Yarışın değerli gruplarından Red Bull Racing Honda da belirsizlikler, aksaklıklar ve daima değişen planlarla dolu bir yılda, klâsik çalışma modelinden uzaktan çalışma modeline geçti. Sürece süratli bir halde adapte olan Red Bull Racing Honda, süreçten dersler de çıkardı. Red Bull Racing Honda, eski üye Max Verstappen’a katılan Meksikalı Sergio Perez ile birlikte şoför takımında gücüne güç kattı. Pilotların tecrübelerini birleştirmesiyle takımın kalanı, yeni otomobil geliştirmeye odaklanabiliyor. Takım, kısıtlamalara rağmen dönem dışı periyotta de inanılmaz boyutta çalışmalara imza attı.

Bu süreçte gereken dönüşümde Red Bull Racing Honda’nın yanında her etapta Citrix teknolojileri vardı.

Kusursuz geçişte Citrix teknolojisi imzası

Ekpte, bu süreçte finans, pazarlama, İK ve BT de dahil olmak üzere irtibatta kalması gereken tüm takımların çalışanlarının neredeyse yarısı meskenden çalışmak zorunda kaldı. Uzaktan çalışanlar ayrıyeten, takımın mühendislik kaynaklarının da büyük bir kısmını oluşturuyor. Bu çalışanlar, grubun bir sonraki döneme yönelik hazırlıklarında da kilit rol oynuyor. Bu sıkıntı periyotta uzaktan çalışabilmenin yararı son derece kıymetliydi ve Red Bull Racing Honda grubu, bu kusursuz geçişi Citrix teknolojisiyle mümkün kıldı.

Red Bull Racing Honda’daki mühendislik takımlarının dönem dışı periyodu de çok kritik. Citrix bu periyot mühendislerin ve takımdaki değerli üyelerin olağanda alanda kullandıkları tüm araçların aynısıyla gerçek manada etkileşim kurmalarına ve çalışma arkadaşlarıyla tıpkı binada bulunmadan olağan nizama mümkün olduğunca misal formda çalışmalarına imkan tanıdı.

2021 dönemi zorluklar ve fırsatlarla dolu

Fabrika tarafında bekleyen takım üyeleriyle bilgilerin paylaşılması ve araçlara erişilmesi, inanılmaz derecede kıymetliydi. BDT çizimleri üzere olağanda fabrikada kullanılan ağır yüklü araçlara, Citrix sayesinde artık pist tarafında daha çok erişim var. Test sırasında pist çizgisindeki mekanikerler; birinci sefer yeni otomobil kesimlerini bir bütün olarak bir ortaya getiriyor, BDT modellerini canlı ve gerçek vakitli olarak inceleyip tahlil edebiliyor, yeni kesimlerin tam nasıl monte edileceğini görebiliyorlar. Citrix tarafından sağlanan bu erişim, ağır dataları çekmeyi ve bunları uzaktan çalıştırma konusunda gruba inanılmaz derecede yardımcı oluyor. Bu sayede üç boyutlu otomobil modelini dolaysız olarak görebilen mekanikerler ve mühendisler, daha süratli ve daha verimli çalışabiliyor.

Ayrıyeten ister Birleşik Krallık’taki şirket merkezinde ister meskende olsun, daha çok sayıda mühendisin pist çizgisindeki bilgilere sanal olarak erişmesiyle Citrix, yarış grubuna de ek yarar sağlıyor. Citrix, bilgileri düzenleme ve gerekmesi halinde otomobilde anında değişiklik ve iyileştirmeler yapma esnekliğini Red Bull Racing Honda takımına sağlıyor.

Kaynak: (BHA) – Beyaz Haber Ajansı

KATEGORİLER
Paylaş

YORUMLAR

Yorumlar (0)