Gelecek Partisi Bayburt Vilayet Lideri Nazir Güler: ‘Gençler Türkiye’den umudu kesti. İçimiz acıyor!’

Gelecek Partisi Bayburt Vilayet Lideri Nazir Güler: ‘Gençler Türkiye’den umudu kesti. İçimiz acıyor!’

Gençlerin yurt dışına gitmek istemesiyle ilgili Gelecek Partisi Bayburt Vilayet Lideri Nazir Güler, “Gençler Türkiye’den umudunu kesti. Hepsi ...

Gençlerin yurt dışına gitmek istemesiyle ilgili Gelecek Partisi Bayburt Vilayet Lideri Nazir Güler, “Gençler Türkiye’den umudunu kesti. Hepsi yurt dışına gitmenin yollarını arıyor. İçimiz acıyor” dedi.

Gelecek Partisi Bayburt Vilayet Lideri Nazir Güler, ekonomik durumlar ve işsizlik nedeniyle gençlerin yurt dışına çıkmak için çabaladığını söz etti. Hak ihlalleri, söz özgürlüğünün kısıtlanması ve ömür koşullarının gençler için çok değerli olduğuna dikkat çeken Lider Güler, durumun çok iç acıtıcı olduğunu belirtti.

“TÜRKİYE’Yİ AÇIK CEZAEVİ ÜZERE GÖRÜYORLAR”

Ömür kurallarına dikkat çeken Lider Güler, “Büyük bir tehlike altındayız. Her ay yüzlerce gencimizi kaybettiğimizi düşünüyoruz. Fırsatını bulan bir saniye bile Türkiye’de durmuyor. Bilhassa yüksek lisans ve üniversite mezunu gençlerimiz son periyotta hukukun üstünlüğünü kaybetmesinden, ömür koşullarının düşmesinden ve söz özgürlüklerinin kısıtlanmasından çok sıkıldı. Türkiye’yi açık cezaevi üzere görüyorlar. Türkiye’den umutlarını kestiler. Hepsi yurt dışına gitmenin yollarını arıyor. Onların bu hallerini gördükçe içimiz acıyor” dedi.

“BUNUN İÇİN ENDİŞELENİN”

Türkiye’nin geleceğini kaybettiğini söz eden Güler, “Yurt dışında akranının nasıl bir hayat yaşadığını gören gencimiz o hayatı yaşamak istiyor. Türkiye’nin vatandaşlarına o hayatı yaşatabilecek imkanları var. Tarımı, yetişmiş insan gücü, eğitimi, hukuku her şeyi düzeltilebilir. Çok yüksek potansiyelimiz var. Kâfi ki kullanmasını bilelim. Bir an evvel bir gençlere yeni istihdam alanları sağlanmalı. Yarınlarımızı kaybediyoruz. Hepimizin gözleri önünde yitip giden bir Türkiye geleceği var, bunun için endişelenin” tabirlerini kullandı.

Kaynak: (BHA) – Beyaz Haber Ajansı

KATEGORİLER
Paylaş

YORUMLAR

Yorumlar (0)