Dijitalin en karlısı kitap dalı

Dijitalin en karlısı kitap dalı

EG Bilişim Teknolojileri tarafından farklı bölümlerden 601 işletmenin dahil edildiği araştırmaya nazaran, dijitale yatırım yaparak en karlı çıkan ...

EG Bilişim Teknolojileri tarafından farklı bölümlerden 601 işletmenin dahil edildiği araştırmaya nazaran, dijitale yatırım yaparak en karlı çıkan bölüm, yayıncılık kesimi. Araştırma bilgilerine nazaran, kitap pazarında dijitale yatırım yapılarak yüzde 1.400 oranında geri dönüş sağlandığı belirlendi.

Amaç kitleye ulaşmak için dijital pazarlamayı kullanan bölümleri inceleyen dijital performans ajansı EG Bilişim Teknolojileri, kesimlerin dijital medya yatırımlarından elde edebilecekleri ortalama çıkarı açıkladı. Araştırmada, marka bilinirliğine nazaran değişkenlik gösterse de kozmetik kesiminde aylık 40 bin TL dijital medya yatırımı ile yüzde 600 gelir sağlamanın mümkün olduğu belirtiliyor.Ayakkabı dalında ise aylık 40 bin TL dijital medya yatırımı ile yüzde 500 çıkar elde ediliyor.

Giysi, kitap ve fast-food bölümleri gelirlerini dijitalle katladı

Pandemi periyodunda dijitale yatırım yaparak en karlı çıkan bölüm olarak belirtilen yayıncılıkta, aylık 40 bin TL’lik yatırımın sağladığı geri dönüşün yüzde 1.400’ü bulması dikkat çekiyor. Dijitalin ikinci sıradaki kazananı olarak gösterilen giysi bölümünde aylık 40 bin TL’lik yatırım karşılığında yüzde 1.100 gelir elde edilirken; fast-food dalında tıpkı yatırım fiyatıyla yüzde 800’lük dönüş elde ediliyor.

Şirketler ya dijitalde olacak ya da çemberin dışında kalacak

Yaptıkları araştırma hakkında değerlendirmede bulunan EG Bilişim Teknolojileri CEO’su Gökhan Bülbül şu bilgileri aktardı: “Pandemiyle artan dijital medya yatırımlarını bölüm bazında mercek altına aldık. Araştırmanın sektörel bilgileri ve yatırımın geri dönüş oranlarını göstermesinin yanı sıra, dijital farkındalığın artmasına da yarar sağlayacağını düşünüyoruz. Dijitale yatırım yapan ve dijital pazarlama bilgilerini kullanan işletmelerin elde ettiği yüksek karlılık oranları buz dağının yalnızca görünen kısmı. Dijitale yatırım yapan şirketler aslında geleceklerine yatırım yapıyorlar. Büyüme gayesi olan işletmelerin, dijitalde yer almadıkça maksatlarına ulaşmaları günümüz rekabet şartlarında çok sıkıntı ancak gelecekte mümkün dahi olmayacak.”

Dijitalde uçtan uca tahlil

Dijital reklamcılık alanında hizmet veren EG Bilişim Teknolojileri, arama motoru reklamcılığı, arama motoru optimizasyonu ve toplumsal medya reklam idare hizmetleri konusunda 10 yıldır hizmet veriyor. 2016 yılında Google SMB Premier Partner Programı’na dahil olarak Türkiye’nin birinci Google SMB Premier Partnerlerinden olan ajansın 90’dan fazla tahlil ortağı bulunuyor.

Kaynak: (BHA) – Beyaz Haber Ajansı

KATEGORİLER
Paylaş

YORUMLAR

Yorumlar (0)