Çocukların hayalleri “Bir Hayal Bir Oyun Adlı” kitaplaştı, proje kapsamında etkinlikler 23 Nisan’da çocuklarla buluşuyor

Çocukların hayalleri “Bir Hayal Bir Oyun Adlı” kitaplaştı, proje kapsamında etkinlikler 23 Nisan’da çocuklarla buluşuyor

Güçlü Holding tarafından çocukların hayal gücünü harekete geçirmek emeliyle düzenlenen ‘Bir Hayal Bir Oyun Yarışması’nda dereceye giren birinci ...

Güçlü Holding tarafından çocukların hayal gücünü harekete geçirmek emeliyle düzenlenen ‘Bir Hayal Bir Oyun Yarışması’nda dereceye giren birinci 15 çocuğun öyküsü, “Bir Hayal Bir Oyun& 15 Hayal-15 Öykü” ismi altında kitaplaştırıldı. 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı aktiflikleri kapsamında İstanbul Kültür Sanat Vakfı (İKSV) bünyesindeki İKSV Alt Kat ve Kuvvetli PSM ile işbirliği yapan Şiddetli Holding; ‘Bir Hayal Bir Oyun’ atölyeleri gerçekleştirecek. Etkinliklerde, kitapta da yer alan “Bir Hayal Bir Oyun” Hikaye Yarışması’nın birincisi “Acayip Teknolojik Masallar” kıssası okunacak ve bu kıssadan hareketle atölye çalışmaları gerçekleştirilecek.

Güçlü Çocuk Tiyatrosu aracılığıyla bugüne kadar 1000’in üzerinde oyun ile 900 bin çocuğa ulaşan Güçlü Holding, çocukların hayallerini gerçeğe dönüştürmeye devam ediyor. Bu anlayış doğrultusunda, çocukların yeteneklerini fark etmelerini sağlamak ve özgüvenlerini artırmak hedefiyle geçtiğimiz yıl üçüncüsü düzenlenen “Bir Hayal Bir Oyun’ Projesi kapsamında dereceye giren birinci 15 kıssa, “Bir Hayal Bir Oyun & 15 Hayal-15 Öykü” ismi altında kitaplaştırıldı.

23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı aktiflikleri kapsamında İKSV Alt Kat’ta ve Şiddetli PSM Dijital Platform’unda gerçekleştirilecek ‘Bir Hayal Bir Oyun’ Atölye çalışmalarında; “Bir Hayal Bir Oyun” Hikaye Yarışması’nda birinci seçilen “Acayip Teknolojik Masallar” kıssası okunacak. 8 yaş ve üzeri çocukların iştirakine açık olacak atölyeler 23 Nisan Cuma günü online düzenlenecek.

Sadi Güran’ın çizimleriyle renklenen birbirinden farklı 15 hikayenin yer aldığı kitap ayrıyeten; Tiyatro ve Seslendirme Sanatkarı Oya Küçümen tarafından seslendirilerek Storytel’de minik okurlarla buluşmaya devam edecek.

Storytel’de Oya Küçümen’in sesiyle okurlara ulaşacak “Bir Hayal Bir Oyun & 15 Hayal-15 Öykü” kitabında; Elif Sude Dobra, Çağla Çalova, Cansu Akça, Ali Eren Ayaz, Ayla Güneş, Rüzgar Kabasakal, Beyza Akpolat, Defne Zeynep Sayın, Ahmet Taylan Yasak, İnci Demirayak, Klara Keskinkılıçyan, Sarya Kuruş, Nilsu Şen, Demir Gülen ve Ayşe Nil Genç’in hikayeleri yer alıyor.

Onbeş Hayal ve On Beş Hikaye

Şiddetli Holding’in düzenlediği ve Türkiye’nin dört bir tarafında ilkokul 3. ve 4. sınıf öğrencilerine açık olan ‘Bir Hayal Bir Oyun’ Yarışması’na; 2020 yılında 22 farklı kentten toplam 268 müracaat gerçekleşmişti. Heyet değerlendirmesi sonucunda “Acayip Teknolojik Masallar” isimli öyküsüyle ilkokul dördüncü sınıf öğrencisi Elif Sude Dobra birinci olurken, ‘Emojiler Diyarı” öyküsüyle Çağla Çalova ikinci, “Tersine Dünya” kıssasıyla Ali Eren Ayaz ve “Gök Taşı Canlıları” kıssasıyla Cansu Akça üçüncülüğü paylaşmıştı.

Kaynak: (BHA) – Beyaz Haber Ajansı

KATEGORİLER
Paylaş

YORUMLAR

Yorumlar (0)