100 Doğal Formülüyle Gebelerin İnançla Kullabileceği Çatlak Bakım Yağının Tesiri de Kanıtlandı

100 Doğal Formülüyle Gebelerin İnançla Kullabileceği Çatlak Bakım Yağının Tesiri de Kanıtlandı

“Gebelik çatlakları, ekseriyetle gebeliğin 6. ayı prestiji ile en sık olarak göbek, göğüs ve kalça bölgesinde görülür” diyen Op. Dr. His Keyifli ...

“Gebelik çatlakları, ekseriyetle gebeliğin 6. ayı prestiji ile en sık olarak göbek, göğüs ve kalça bölgesinde görülür” diyen Op. Dr. His Keyifli, bu periyotta kullanılan eserlerin bebeğe ziyan vermeyecek, pak ve organik içeriğinin olmasının değerli olduğunu belirtiyor. Memnun, anne adaylarının hamilelik periyodundan başlayarak tertipli olarak doğal içerikli bakım eserleriyle cildi nemlendirilmesinin çatlak sorununu minimuma indirebileceğini de söylüyor. İçeriğinde yer alan 14 Bitki özü ile 100 doğal, organik ve vegan bir eser olan yeni Bio-Oil Natural, anne adaylarının çatlaklara karşı inançla kullabileceği bir eser.

Hamilelik devrinde yaşanan hormonal değişimler cildi de direkt etkiliyor. Lekelenme, deri döküntüleri, alerjiler üzere cilt sorunlarının yanı sıra çatlaklar da sıkça görülüyor. En çok bacak, kalça ve karın bölgesinde görülen çatlaklar, ani kilo değişiklikleri, hamilelik üzere cildin süratle değiştiği periyotlarda ortaya çıkabiliyor. Cilt bu ani değişimlere ahenk sağlayacak kadar elastik olmadığında daha derin katmanları yırtıp açığa çıkarıyor. Bu katmanlar ise ciltte dalgalı, çizgi halinde bir manzara oluşturuyor. Hamilelik periyodunda anne adayları çatlak oluşumunu önlemek ya da mevcut çatlakların imgesini azaltmak için farklı metotlar deniyor. Dünyanın bir numaralı çatlak bakım eseri Bio-Oil’in yeni eseri Bio-Oil Natural, 100 doğal içeriğiyle bu devirde doğal, ve tıpkı vakitte tesirli çatlak bakım eseri arayışına giren anne adaylarına da tahlil sunuyor.

“Gebelik sürecinde kullanılan eserlere dikkat edilmeli”

Op. Dr. His Memnun, gebelik sürecinde en sık görülen cilt değişikliğinin gebelik çatlakları (stria gravidarum) olduğunu söylüyor. Genç yaş, beyaz derili olmak ve fazla kilo almanın risk faktörleri ortasında olmasına karşın aslında genetik yatkınlığın değerli bir rol oynadığının altını çizen Memnun, gebelik boyunca kırmızı ve mor renkte seyreden çatlaklıkların vakitle pigmentasyonunu kaybederek atrofik bir imaj oluşturduğunu ve bazen de bu manzaraya kaşıntının eşlik ettiğini ekliyor. Çatlakların bilhassa hamileliğin 6. ayından itibaren göbek, göğüs ve kalça bölgelerinde görüldüğüne değinen Keyifli, tedavisi ile ilgili de şunları söylüyor: “Gebelik çatlakları tedavisinde lazer ve pek çok topikal krem kullanılsa da gebelik sürecinde bunların birden fazla kullanıma uygun değildir. Kullanılan eserin bebeğe ziyan vermeyecek, pak ve organik içerikli olmasına dikkat edilmesi gerekiyor. Varolan çatlakların görünümünü azaltan ve çatlak oluşumunu engelleyen eser seçiminde zararsız içerikli eserlere yönelmek gerekiyor. Bio-Oil’in yeni eseri Bio-Oil Natural yüzde 100 doğal ve organik içeriğiyle gebelikte inançlı kullanımıyla öne çıkıyor” diyor.

14 bitki özüne sahip doğal içerik

ISO 16 128 sertifikasına sahip olan ve 100 doğal ve organik olan Bio-Oil Natural’ı anne adayları hamileliklerinin birinci gününden itibaren inançla kullanabilirler. Vegan bir eser olan Bio-Oil Natural’ın içeriğinde soya yağı, aspir tohumu yağı, jojoba yağı, chia tohumu yağı, nar çekirdeği yağı, kalendula özütü, lavanta yağı üzere bitkisel yağlar, doğal antioksidanlar, bitki özleri ve vitaminler yer alıyor. Tesiri klinik çalışmalarla kanıtlanan Bio-Oil Natural, karın, göğüs, bel, kalça, bacak üzere çatlak oluşumuna yatkın bölgelere günde 2 sefer masaj yaparak uygulandığında çatlak oluşumunu önlüyor, mevcut çatlakların görünümünü de azaltıyor. Almanya’da yapılan klinik çalışmalarda Bio-Oil Natural kullananların 2 hafta sonunda yüzde 71’inde, 8 hafta sonunda ise 97’sinde çatlak görünümünde düzgünleşme görüldü.

Kaynak: (BHA) – Beyaz Haber Ajansı

KATEGORİLER
Paylaş

YORUMLAR

Yorumlar (0)